Lublin - Przewodnik, Wyd. TEST 2014 - skok do strony głównej
Wydawnictwo TEST, Lublin, 2000 - 2014
historia
działy
trasy i szlaki
miejsca
galeria
DziałyJak korzystać z Przewodnika

Przewodnik składa się z czterech części:

1.  historyczna, mówiąca o dziejach Lublina;
2.  topograficzna, czyli dwanaście tras zwiedzania;
3.  informacje praktyczne;
4.  indeksy: osobowy i rzeczowy.
 Lublin. Przewodnik. Wydawnictwo TEST. Rysunek - Andrzej Kot

1. HISTORIA LUBLINA

  Część historyczna składa się z dwóch szkiców; jeden dotyczy pradziejów miasta i czasów sprzed lokacji, drugi jego historii zaczynającej się od momentu przyznania Lublinowi praw miejskich. Ta część stanowi dopełnienie wiedzy o obiektach architektury, może też być potraktowana jako poprzedzający właściwe zwiedzanie wstęp.


2. TRASY ZWIEDZANIA

  Przy trasach zróżnicowano obiekty na pierwszej i drugiej kolejności zwiedzania; przy najbardziej interesujących umieszczono oznaczenie cyfrowe. To samo oznaczenie znajduje się na otwierającej każdą trasę mapce. Dodatkowo, na załączonej z tyłu pod skrzydełkiem okładki mapce zaznaczono obiekty i miejsca najważniejsze. Są to te, które tworzą quantum wiedzy o mieście.

6 tras z Przewodnika udostępniamy w formie plików .pdf z osobnej strony tej witryny


3. INFORMACJE PRAKTYCZNE

  Część informacyjna zawiera podstawowe wiadomości o muzeach, hotelach, niektórych restauracjach i galeriach. Uzupełnia ją dość obszerny spis telefonów instytucji i firm, z których przebywając w obcym mieście chcemy bądź musimy korzystać.


4. INDEKSY

  Na końcu Przewodnika znajdują się strony z indeksem osobowym i rzeczowym. Powinny one stanowić dodatkową pomoc w szybkim odnajdywaniu interesujących obiektów.Większy, bogatszy i bardziej kolorowy.
Nowy przewodnik po Lublinie
 Lublin. Przewodnik. Wydawnictwo TEST. Rysunek - Andrzej Kot
Kacper Sulowski, Gazeta Wyborcza Lublin, 26 IX 2014

  Wydawnictwo TEST pracowało nad nim ponad dwa lata. Ma ponad 500 stron, prawie półtora tysiąca ilustracji i sylwetki ludzi, którzy dla miasta zrobili najwięcej. Po czternastu latach powstał nowy przewodnik po Lublinie. Właśnie trafił do sprzedaży.

  Poprzedni, tzw. zielony przewodnik, powstał w 2000 roku. Ponieważ od czternastu lat miasto zmieniło się niemal nie do poznania, Wydawnictwo Test przygotowało kolejne, odświeżone wydanie. W najnowszym przewodniku po Lublinie znajdziemy nie tylko to, co koniecznie trzeba zobaczyć w naszym mieście.

Zasłużeni Lublinowi

  W porównaniu ze swoim poprzednikiem nowy egzemplarz jest obszerniejszy, zawiera więcej ilustracji i na pewno wygrywa dawką informacji kulturalnych. Najciekawsze miejsca w Lublinie podzielono na dwanaście tras. Najwięcej atrakcji czeka na tej przebiegającej przez Stare Miasto, choć interesujący jest też szlak od deptaka po Sławinek z przystankami m.in. przy Ogrodzie Botanicznym i Muzeum Wsi Lubelskiej. W przewodniku można znaleźć także sylwetki osób związanych z Lublinem. To m.in. Edward Stachura, Stanisław Grześkowiak czy Janusz Winiarski, były szef Polskiego Radia Lublin. - Przedstawiamy osoby, które zrobiły wiele dla miasta i jego mieszkańców i odegrały ważną rolę w historii naszego regionu - mówi Bernard Nowak, redaktor przewodnika.

Jak zmieniało się miasto

  Autorami tekstów są historycy sztuki Grażyna Michalska i Jacek Studziński oraz archeolog Edmund Mitrus.
- Autorzy opierali się głównie na poprzedniej wersji przewodnika, nad którą pracowało około czterdzieści osób. Uaktualniliśmy informacje, dodaliśmy więcej ilustracji i ciekawostek, tak aby nowa pozycja była bardziej atrakcyjna - dodaje Nowak.

  Na łamach przewodnika znalazły się także fotografie, które przedstawiają miejsca i budynki Lublina z dawnych lat. W ten sposób można porównać, jak zmieniało się miasto na przestrzeni dekad.

Nowy przewodnik można dostać w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i w księgarniach.
[Oczywiście książka jest dostępna przez internet po złożeniu zamówienia na adres e-mail: test.bn@wp.pl
- przyp. red. tych stron]
Cena wydawnicza wynosi 50 zł. Przewidywana cena w punktach sprzedaży to ok. 70 zł.

 Gazeta Wyborcza Lublin, winietka


 
 Wydawnictwo TEST, Lublin - logo

historia
działy
trasy i szlaki
miejsca
galeria

Jesteś w witrynie Przewodnika po Lublinie;
osobne witryny to strona domowa Bernarda Nowaka i jego Wydawnictwa TEST

Wydawnictwo TEST
Bernard Nowak - home
Lublin - przewodnik